RABAT 10% NA NIEPRZECENIONY ASORTYMENT, Kod w koszyku: ALL10

Falke Germany (Schmeisser) Luneta Celownicza 4-16x44 Tactical - MILDOT

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 h
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 2 199,00 zł 2199.00
ilość szt.
Zyskujesz 2 199 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Oryginalny produkt niemieckiej firmy FALKE z grupy Waffen Schumacher GmbH znanej szerzej z marki Schmeisser. W ofercie FALKE znajdują się kolimatory, lunety, biegówki oraz powiększalniki. FALKE słynie z bardzo wytrzymałych konstrukcji, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i trudne traktowanie. W procesie projektowania i testowania biorą udział prawdziwi profesjonaliści ceniący bezkompromisową jakość i praktyczność. Dowodem na wysoką klasę produktów FALKE jest używanie ich optyki przez służby bezpieczeństwa w Niemczech i wielu innych krajach. Produkty FALKE zdają egzamin w ekstremalnych warunkach, we wszystkich strefach klimatycznych i każdych warunkach pogodowych.

FALKE 1-16x44 MilDot to zaawansowana luneta z linii taktycznej, polecana do strzelectwa tarczowego, PRS oraz myślistwa. Luneta posiada zmienne powiększenie w zakresie 4-16x, co pozwala na strzelanie z wolnej ręki jak i strzelanie precyzyjne – uniwersalna. Dzięki rozwiązaniu znanemu z biegówek (LPVO), konstrukcja optyki umożliwia bardzo szybką zmianę powiększenia. W zestawie znajduje się powiększona rączka ułatwiającą nastawę powiększenia. Luneta FALKE 4-16x44 spisuje się na odległościach od 10 do nawet 1000 m. Jasny obiektyw o średnicy 44 mm i optyka o wysokiej transparentności pozwala na strzelanie w warunkach słabego oświetlenia. Luneta na drugim planie optycznym (SFP) posiada prosty krzyż MilDot dla instynktownego nanoszenia poprawek. Centralny znal celowniczy w postaci podświetlanej kropki ułatwia szybkie celowanie i pozwala na strzelanie w słabych warunkach oświetleniowych. Poza funkcją jasności podświetlenia istnieje opcja wyboru jego koloru, czerwonego lub zielonego. Regulacja paralaksy za pomocą wygodnego bębna w zakresie 12 YDS (9,14 m) do nieskończoności (∞). Wieżyczki pozwalają na szybką zmianę nastaw bez odkręcania kapsli, posiadają zabezpieczenie przed przypadkowym przestawieniem. Regulacja o 1/8 MOA na klik dla precyzyjnego zerowania. W zestawie znajdują się zakrywki obiektywu i okularu. Konstrukcja lunety charakteryzuje się dużą solidnością, jest przystosowana do kalibrów magnum.

Największą zaletą lunety jest uniwersalny zakres powiększenia 4-16x. Poza sztucerami myśliwskimi doskonale nada się do karabinów taktycznych, do strzelań na średnich odległościach jak i typowo sportowych karabinków .22lr do precyzyjnego strzelania tarczowego. Na odległości 100-200 m powiększenie ok. 2-6x jest optymalne do strzelań dynamicznych pozwalając na szybkie przechodzenie na cele, łatwe ich odnajdywanie lub strzelanie do celów ruchomych. Powiększenie 16x jest wystarczające do oddania celnych strzałów do gongów na odległości 800-1000 m oraz precyzyjnego strzelania tarczowego na mniejszych odległościach.

Wysokiej jakości mechanika odpowiedzialna za zmianę powiększenia zapewnia płynną i precyzyjną pracę. Powiększenie chodzi z wyraźnie wyczuwalnym, lecz przyjemnym oporem, sprzyja to szybszej zmianie nastawy oraz jednocześnie chroni przed jej przypadkową zmianą. Nastawa powiększenia odbywa się za pomocą szerokiego pierścienia z agresywną fakturą dającą dobry chwyt w rękawicach lub mokrymi dłońmi. Duża wypustka na pierścieniu pełni 3 ważne role, szczątkowej dźwigni do zmiany nastaw, intuicyjnego odczytu wartości powiększenia bez odrywania policzka od kolby oraz do mocowania akcesoryjnej powiększonej dźwigni. Powiększony uchwyt z zestawu, mocowany jest w gwincie gniazda po usunięciu śruby zaślepiającej. Argumentem poświadczającym słuchanie strzelców przez inżynierów FALKE jest fakt, że zmiana nastaw powiększenia odbywa się w odwrotną stronę niż w modelach konkurencji. Zwiększenie powiększenia przez przekręcenie rączki w lewo (przeciwnie do wskazówek zegara) jest o wiele wygodniejsze i szybsze dla strzelców zmieniających nastawy lewą ręką. Na pierścieniu oznaczono wartości nastaw powiększenia: 4-16 które można odczytać od góry.

Czytelny i łatwy w użyciu krzyż celowniczy MilDot pozwala na szybkie strzelanie. Krzyż MilDot to intuicyjny znak celowniczy składający się z szerszych belek, które pozwalają na szybkie namierzenie celu będącego w ruchu. Szersze belki przechodzą w cienkie precyzyjne linie z naniesionymi kropkami (Dot) ułatwiającymi wprowadzenie błyskawicznych poprawek na odległość, ruch celu lub wiatr. Środek krzyża został oznaczony precyzyjną kropką odseparowaną od krzyża. Kropka jest podświetlana, co umożliwia użycie lunety jak kolimatora i strzelanie w warunkach nocnych. Krzyż został precyzyjnie wytrawiony w szkle. Znak celowniczy umieszczony na drugim planie powoduje, że wraz ze zwiększeniem powiększenia krzyż nie przysłania celu.

Podświetlenie znaku celowniczego w dwóch kolorach do wyboru: zielonym i czerwonym. Oba kolory posiadają po 5 nastaw jasności – szybkie przeklikanie na bębnie. Nastawy są regulowane za pomocą pokrętła umieszczonego pod kątem 45° z lewej strony. Praktycznym rozwiązaniem jest oddzielenie każdej z 5 nastaw pozycjami R (Red) i G (Green), która wyłącza podświetlenie i jednocześnie informuje o wybranym kolorze. Dzięki temu nie trzeba kręcić bębna o 360° do nastawy 0, jest szybciej i wygodniej. Pokrętło chodzi płynnie i każda z nastaw jest łatwo wyczuwalna. Wieżyczka podświetlenia ma agresywne nacięcia dla łatwej obsługi. Wieczko pokrętła, pod którym mieści się bateria CR2032 (w zestawie) posiada wycięcie przystosowane do otwierania monetą, nożem lub śrubokrętem. Wieczko może być również odkręcone palcami łapiąc za antypoślizgowe brzegi.

Bębny regulacyjne lunety pozwalają na ustawienie lunety w pionie i poziomie w zakresie 58MOA. Precyzyjna regulacja punktu trafienia o 1/8MOA na klik. Jeden klik to 3,625 mm / 100 m, 7,25 mm / 200 m, 10,875 mm (1,875 cm) / 300 m i tak dalej. Bębny posiadają czytelne tarcze w zakresie 0-75 co 1/8 MOA, antypoślizgową fakturę oraz oznaczenie kierunku kręcenia UP i R. Po ustawieniu lunety możliwy jest reset bębnów na pozycję 0. Zaawansowane wieżyczki umożliwiają szybką zmianę nastaw, nie posiadają kapsli ochronnych. Na szczycie wieżyczek znajdują się pokrętła blokady, wystarczy przekręcić je o ok. 180° by odblokować bębny. Blokady chronią wieżyczki przed przypadkowym przestawieniem, pokrętła mają mniejszą średnice niż wieżyczka, co zabezpiecza przed przypadkowym odblokowaniem. Bębny oraz blokady posiadają antypoślizgowe nacięcia ułatwiające ich obsługę. Bęben od regulacji paralaksy umieszczony z lewej strony. Ustawienie paralaksy nie tylko niweluje błąd paralaksy, ale również pozwala na szybkie ustawienie ostrości na różnych odległościach. Duży zakres regulacji paralaksy od 12 YDS (9,14 m) do nieskończoności (∞).

Wysokiej klasy szklana optyka zapewnia bardzo czysty, jasny i wyraźny obraz. Wielowarstwowe pokrycie szkieł daje dużą transmisję światła i ochronę przed zarysowaniami. Zielona powłoka chroni przed refleksami. Obiektyw 44 mm zapewnia wystarczającą ilość światła w warunkach zmierzchu, świtu i słabego oświetlenia. Głęboko osadzone soczewki są odporne na uszkodzenia. Precyzyjny znak celowniczy został wytrawiony w szkle. Zaletą wytrawianego znaku celowniczego jest jego precyzyjne widzenie przez osoby z astygmatyzmem. Regulacja dioptrii w zakresie +2 ~ -3 umożliwia strzelanie bez okularów korekcyjnych.

Solidna konstrukcja tubusa z aluminium 6061. Monolit w całości wykonany z jednego kawałka aluminium, precyzyjnie obrobiony w technologii CNC. Aluminium zostało pokryte powłoką odporną na zarysowania. Mocna konstrukcja została poddana ekstremalnym testom, luneta wytrzymuje przeciążenia i wibracje towarzyszące odrzutowi broni strzeleckiej w kalibrach magnum. Wnętrze tubusa pokryte matową powłoką przeciwdziałającą odbiciom światła. Celownik został wypełniony azotem dla zabezpieczenia przed parowaniem. Tubus w standardzie 30 mm, kompatybilny z montażami różnych producentów.

Zakrywki zabezpieczają soczewki przed zarysowaniem, uszkodzeniem oraz zatłuszczeniem podczas czyszczenia broni. Chronią przed brudem i wodą, są szczególnie przydatne w warunkach polowych. Silna sprężyna szeroko otwiera osłonę. Zakrywki są mocowane na celowniku poprzez wciśnięcie. Istnieje możliwość ustawienia otwierania się klapek w dół, bok lub do góry, zależnie od preferencji strzelca.

Producent dołącza wyposażenie dodatkowe. Akcesoryjna, powiększona dźwignia do zmiany nastaw powiększenia oraz śruba zaślepiająca. Zakrywki Flip-Up. Japońska bateria CR2032. Rozbudowana instrukcja obsługi z licznymi grafikami (GER) oraz tabela wielkości obiektów zależnie od powiększenia oraz dystansu (ENG). Luneta zapakowana w estetyczne pudełko. Miękkie wypełnienie z pianki docięte pod kształt lunety i akcesoriów - wyciągane.


oryginalny produkt niemieckiej firmy FALKE

grupa Waffen Schumacher GmbH (Schmeisser)

model: 4-16 x 44 MILDOT SCOPE

linia: Tactical (PRS, strzelectwo tarczowe, myślistwo)

powiększenie: 4-16x

tubus: 30 mm, pasuje do montaży wszystkich producentów

obiektyw: 44 mm

krzyż na drugim planie SFP

wypełnienie: Azot

regulacja pion/poziom: 58 MOA

1 klik – 1/8 MOA = 3,625 mm / 100 m

funkcja resetowania bębnów

Eye Relief (odległość od oka): 120,1-88,4 mm

pole widzenia: 9,61 – 2,44 m / 100 m

regulacja dioptrii: +2 ~ -3

bęben regulacji paralaksy: 12 YDS (9,14 m) do nieskończoności (∞)

wymiary: 376x85x75 mm

waga: ok. 825g

 

krzyż celowniczy MilDot szybki i precyzyjny

łatwe i intuicyjne wprowadzanie poprawek

znak celowniczy wytrawiany w szkle

drugi plan optyczny (SFP), krzyż nie zmienia rozmiaru

polecany strzelcom z astygmatyzmem

centralna kropka, odseparowana od krzyża

2 kolory podświetlenia: zielone i czerwone

po 5 poziomów jasności, pokrętło z lewej strony na 45°

funkcja wyłączania podświetlenia pomiędzy nastawami koloru

jasny, czysty i wyraźny obraz

wielowarstwowe pokrycie szkieł

zielona powłoka antyrefleksyjna

precyzyjna mechanika zmiany powiększenia

płynna i przyjemna praca

antypoślizgowe wykończenie pierścienia regulacji

w komplecie powiększona dźwignia

odporna na odrzut kalibrów magnum

obudowa: solidne aluminium 6061, CNC

tubus jednego kawałka aluminium - monolit

trwałe pokrycie, odporne na zarysowania

głęboko osadzone soczewki

zaawansowane wieżyczki z blokadą

2x zakrywka Flip-Up

mocna sprężyna podnosząca


w zestawie:

luneta

powiększona dźwignia nastawy powiększenia

2x zakrywki

bateria CR2032

estetyczne pudełko ochronne

instrukcja, tabela (EN, GER)

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium